GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Sparbössa 14739213
nr 1473 9213
Inkeri Leivo
(1944-2010), Finland
Sparbössa, Signerad, daterad -66, Glaserat lergods. Höjd: 52 cm
Kondition: lagad, 2-delad
Inkeri Leivo, finländsk formgivare född 1944, död 2010.
Utrop:
500 kr
måndag 6 juni 2022
kl 19:25:25